2013/2014

Publikoval Lovis dne 30. 6. 2014 v Akce ŠD |

ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 ↓

♣ Den země 2014

Celý svět slavil 22. 4. Den Země. I naše škola se ho rozhodla oslavit. Původní plán na vyčištění lesa, kam si chodíme  se školní družinouhrát, jsme změnili kvůli počasí, ale slíbili jsme si, že ho vyčistíme při příští návštěvě.

Oblékli jsme rukavice, vyzvedli pytle na plasty a papír a vydali se do ulic Srchu. Zpočátku to vypadalo, že se výprava změní na procházku, ale s přibývajícími kroky se najednou pytle začaly plnit. Po hodině sbírání jsme došli zpět ke škole, kde „plasťáci“ (chlapci, kteří nesli žlutý pytel), nastavili ostatním sběračům pytel a ti tam odhodili i své pracovní rukavice.

Velký výkon to pravda nebyl, ale aspoň trochu jsme pomohli naší obci k tomu, aby byla ještě hezčí a čistší.

♣ karneval – 7.3.2014

Sešel se tu celý svět z – z různých zemí a moří.

 

♣ Vánoční Pardubice

V pátek 13. prosince vyrazily děti se školní družinou do Pardubic obhlédnout výzdobu města, Pernštýnského náměstí a okolí zámku. A jak se jim to vyplatilo! Svezly se na kolotoči, v autíčkách a ještě si odnesly domů dárek.

♣ 1. srchovská steeple chase:

Ve školní družině se 15. listopadu konal 1. ročník Velké Srchovské steeple chase. Koníci s malými žokeji zdolávali překážky typu proutěná překážka, hadí příkop (skok přes žíněnku komentovali slovy „A co když se utopíme?“), taxis, irskou lavici. Vyhráli samozřejmě všichni, i Barča N., která i když upadla, zvítězila sama nad sebou, protože jak řekla: „Závod jsem zdolala, cílem jsem prošla jako Váňa.“ A proč jsou fotky rozmazané? To svědčí o té rychlosti koní, žokejové měli co dělat, aby je zvládli.

A vítězové? No přece Váňovi:

♣ dlabání dýní:

Koukám, koukám, jaké krásné dýně dlabaly děti s paní vychovatelkou ve školní družině. MT

 

Copyright © 2008-2019 Základní a mateřská škola Srch Všechna práva vyhrazena.
Tyto stránky používají Desk Mess Mirrored theme, v2.5, z BuyNowShop.com.