2010/2011

Publikoval Lovis dne 30. 6. 2011 v Akce ŠD |

 

KONEC ŠKOLNÍHO ROKU 2010/2011 ↓

 

♣ stavby na písku

♣ lavičky pro družinu a venkovní výuku

Letos na jaře jsme se rozhodli pro nákup 2 ks „pivního setu“ (sice název se moc do školy nehodí, ale lavičky ano). Děti tyto lavičky využívají jak v družině, tak i při školní výuce.

♣ družinová superstar

V pondělí 16. 5. 2011 se konala velká školní-družinová SUPER STAR. Soutěžící byli velmi dobře připraveni, porota přísná i laskavá-Palo, Gábi i Rytmus, moderátorka 2v1 Tina Marešová-výborná. Sám Palo dětem zazpíval na závěr píseň ze života, prostě lepší než v televizi. A odměny? Bonbon,y čokošky, nanukáče, super!

 

♣ JARNÍ VYCHÁZKA DO LESA

♣ PODĚKOVÁNÍ!

Chtěla bych poděkovat panu Hrubešovi za spravení fotbalového stolu, protože někdo z dětí si spletl stůl se židličkou a sedl si na něj. Je to možné – ??? Takže – pane Hrubeši, moc děkujeme za ochotu!

J. Zouharová

♣ blíží se jaro

Že by Ferda mravenec – práce všeho druhu? Nebo Pat a Mat? Či snad Bořek stavitel? Samá voda! To děti naší školy pečují o svou zahradu a připravují si ji na jarní hrátky na čisté louce. A ne jen ze školy, ale na rozhrabávání krtinců se podílely i děti ze školky!

♣ písnička v obrazech

Takhle děti umí ztvárnit písničku o měsících, kterou rády zpívají:

♣ malovaná pohádka

Poznáte ji? (Řešení je na konci příspěvku.)

 Je to Aksálvotalz (čti pozpátku). 

♣ myšky v družině

Děti si v družině vyrobily sýrový dort a heleme se, kdo ho našel? Myšičky, které paní vychovatelka vyrobila s prvňáčky a druháčky při pracovních činnostech.

♣ družinový karneval v maskách

V pátek 28. 1. 2011 se konal od 13,30 hod. do 15,00 hod. malý družinový karneval v maskách! Takové krásné masky, které se letos sešly, zde snad ještě nebyly! Přehlídka nevídaná. A co vše nám předvedli –  prostě nádhera. No koukněte:

 

♣ zimní bruslení v prvním lednovém týdnu

Děti využívají Zástavu k výuce bruslení. Kdo má brusle, tak si je přineste, ať využijete zimních mrazů!

♣ zdobení perníčků

Odpoledne jsme dnes (v pátek 3. 12. 2010) po odchodu Mikuláše ještě stihli nazdobit perníčky. A ne jen perníčky…

♣ porvé na sněhu – pondělí 29.11.2010

Děti si hned, jak napadl první sníh, šly vyzkoušet jeho kvalitu a pěkně si sněhu užily! Při vycházkové středě šly pozorovat do Jarošku první stopy na sněhu.

♣ RECYKLOHRANÍ

V rámci recyklohraní dostaly děti za úkol naplnit pytel nesešlapanými lahvemi a následně porovnat, o kolik více se do téhož pytle vejde lahví sešlapaných. Seznamují se tak s pojmem recyklace atd. Jak děti tato soutěž byvila je vidět na fotografiích.

♣ Pozdrav od paní vychovatelky při práci:

(Ta mi dá, až to uvidí…)

♣ Upozornění:  

   Jelikož do oddělení školní družiny je kapacita dětí omezena na 30 žáků, nemohou letos navštěvovat školní družinu (ráno, ani odpoledne) především děti nezaměstnaných matek a matek, které jsou na mateřské dovolené.  Výjimka platí přes poledne ve dnech, kdy budou mít odpolední vyučování! Proto tyto děti budou odcházet hned po obědě nebo po vyučování domů. Je to prvotní informace, tuto situaci budeme ještě řešit ku prospěchu dětí.

Děkujeme za pochopení.

 

ŠKOLNÍ ROK 2010/2011

 

Copyright © 2008-2019 Základní a mateřská škola Srch Všechna práva vyhrazena.
Tyto stránky používají Desk Mess Mirrored theme, v2.5, z BuyNowShop.com.