2012/2016

Publikoval Lovis dne 30. 6. 2016 v Třída Sluníčko |

♣ jaro 20

♣ 22.10. 2013 – podzimní slavnost

♣ 16. 9.2013 – pouštění draků

 

 

♣ Slavnost Slabikáře 2013

Na Slavnost Slabikář šli naši předškoláci do 1. třídy ZŠ předat diplomy a uzamknout Slabikář. Foto viz ZŠ – 1. ročník.

♣ Pyžámkový den 2013

Děti se v úterý 12. března nemusely doma vůbec převlékat. Rovnou z postýlky do školky. Jenom vyčistit zoubky, umýt očka a nasnídat. Proč? Ve třídě byl pyžámkový den. To byla módní přehlídka, koukněte:

♣ Masopustní rej 2013

V úterý 26. února se konal ve Sluníčku MASOPUSTNÍ REJ.

♣ Prvňákem na zkoušku 2013

Předškoláci navštívili ve čtvrtek 17. ledna první třídu a vyzkoušeli si, co znamená být školákem, co znamená být prvňáček. Paní učitelku překvapili, jak se umí hlásit, jak se umí poprat s úkoly a poradit si při hrách. Všichni si odnesli domů dvě jedničky, sladkou odměnu a dokonce i svůj první úkol!  Nikdo z dětí se první třídy nemusí obávat. Už se spolu těšíme na zápis, který se koná za týden, 24. ledna.

♣ Vánoční nadílka 2012

I nás navštívil Ježíšek a obdaroval nás novými dárečky.

♣ Besídka

Děti zdramatizovaly pohádku „Kouzelný stromeček“ a rodičům předaly keramické stromečky s přáníčkem. Při té příležitosti se také rozloučily s paní učitelkou Červenou.

♣ Vánoční dílny 2012

Ve středu 12. prosince si děti ze Sluníčka spolu s rodiči zkrátili dobu adventní. V tradičních vánočních dílnách si ozdobili perníčky, vyrobili nevadnoucí vánoční hvězdu, papírovou  ozdobičku  ( někteří rodiče z pěti slepili velikou hvězdu) a umotali si svíčku z včelího vosku. Provozní pracovnici Martince patří dík za připravené pohoštění. Všichni jsme prožili krásný den.

♣ Mikuláš 2012

♣ Kera-natur 2012

V pátek 30. 11. nás navštívila paní Kadlečková s plazy. Vůbec jsme se nebáli – podívejte!

♣ Výroba dárečků

 V úterý 27. listopadu vyráběly děti z keramické hlíny dáreček pro rodiče.

♣ Předškoláci navštívili prvňáčky. Proč?

Dnes k prvňáčky navštívili předškoláci. Proč? Prvňáčkové jim ukázali, co už umí. Umí číst a psát některá písmenka, umí číst slabiky, slova, dokonce i několik jednoduchých vět – pro prvňáčky vlastně pěkně těžkých. Tím ukončili Živou abecedu a budoucí prvňáčkové z MŠ Sluníčko ji přišli zamknout. A co je hlavní – odemkli žáčkům novou učebnici –  Slabikář! Až se naučí všechna písmenka a přečtou celý Slabikář, tak předškoláčkové přijdou zas. To bude až ke konci školního roku, kdy se již samy budou pomalu chystat do 1. třídy.

 

♣ Dopravní výlet

Ve středu 31.10. jelo oddělení SLUNÍČEK na výlet do Pardubic. Děti se  projely  autobusem, vláčkem i trolejbusem. Na vlakovém nádraží se seznámily s panem Pernerem a na památku dostaly perníkovou podkovičku.

 

♣ Podzimní výlet

Ve čtvrtek  18.10. navštívily děti spolu s MŠ Ráby pohádkový hrad a zámek Archibalda I., nejvyššího čaroděje Starých Hradů u Jičína. Čarodějnice Elvíra nás provedla hradním sklepem a seznámila s lesním a ledovým královstvím, rodinkou starohradského obra, čertovskou domácností, pohádkovou hladomornou a palácem plným skřítků.

Na zámeckou čarodějnou půdu chtělo několik dětí a paní Martinka odletět na koštěti, ale nakonec s námi ostatními vyšlapaly schody. Tady nás čekaly čarodějnice různých kategorií a kouzlobabky, strašidlácká kuchyně, čarodějná prádelna a mydlírna, pohádkový časostroj, strašidýlka a skřítkové.

Potom nás Elvíra provedla čarodějnou bestyjolou a seznámila se zvířátky, havětí a potvůrkami čarodějnic. Na závěr výletu jsme na nádvoří poobědvali výborné řízečky a autobusem odjeli zpět do školky. Kdo se nebojí, může si prohlédnout fotografie.

 

ŠKOLNÍ ROK 2012 / 2013  ….↑↑↑

Copyright © 2008-2019 Základní a mateřská škola Srch Všechna práva vyhrazena.
Tyto stránky používají Desk Mess Mirrored theme, v2.5, z BuyNowShop.com.