2014/2015

Publikoval Lovis dne 30. 6. 2015 v Společné akce ZŠ |

ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 ↓

♣ 20.3.215 – zatmění Slunce:

I naši žáci sledovali svoje první zatmění Slunce, i když jen částečné. Tuto událost jsme sledovali on-line i ve skutečnosti. Sledovali jsme, jak se mění obloha. Díky sklíčkům, které si děti nakoupily během naší prosincové exkurze v planetáriu v Hr. Králové, mohly sledovat jevy přímo na Slunci.Také jsme se pokoušeli vidět planetu Venuši, která se právě nacházela poblíž Slunce. No a kdo sklíčka neměl, tak jsme jim zapůjčili staré diskety, přes které jsme se dívali na zatmění Slunce v minulosti. Podařily se nám nafotit i zajímavé fotografie.

♣ Konec 1. pololetí

První pololetí jsme ukončili besedou s cestovatelem panem Česákem.

Ve čtvrtek 29. 1 2015 jsme za dobré vysvědčení dostali besedu s cestovatelem, který nás svým poutavým vyprávěním zavedl do Jižní Ameriky, mezi kmeny indiánů žijících v Amazonii. Seznámil nás s jejich životem, zvyky, tradicemi, viděli jsme na videu život v místní škole a mohli tak porovnat s tou naší. Sáhli jsme si na zuby piraně, na vycpaného pásovce, náhrdelníky, lebky opiček, krunýře želv, vzácné embryo lamy, slyšeli jsme zuby různých vábniček, které pomáhají indiánům v lovu a mohli obdivovat keramiku, zbraně a spoustu jiných zajímavých věcí, které si cestovatel přivezl ze svých cest. Naučili jsme se indiánský pozdrav „HAUKOLA“. Vrcholem pak byla střelba na terč pravou „foukačkou“ a fotografování s pravými zbraněmi a opravdovou náčelnickou čelenkou z per ptáka kondora.

 

♣ Vánoční salon

♣ Mikuláš

♣ Vánoční výlet do Třebechovic/betlémy a do Hr. Králové/hvězdárna

Třebechovice: Poznáte Marii a Josefa? To jsou naši Míša a Ríša – sluší jim to, že?

Hvězdárna v Hr. Kr.: Úžasné a zajímavé.

♣ Beseda obce s Jakubem Wágnerem

Protože na tuto velmi zajímavou a poučnou besedu přišlo spoustu dětí z naší školy, přidáváme sem i tyto fotografie.

♣ Ríša a Simonka pozvali do školy svoji babičku a dědečka.

A jaké nás čekalo milé překvapení? Koukejte: 

♣ besedy s p. Rejlem:

prosinec: Netopýři

říjen: Kroužkování ptáků

 

_____________________________________________________________________________________

 

Copyright © 2008-2019 Základní a mateřská škola Srch Všechna práva vyhrazena.
Tyto stránky používají Desk Mess Mirrored theme, v2.5, z BuyNowShop.com.