2013/2014

Publikoval Lovis dne 30. 6. 2014 v Společné akce ZŠ |

 

ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 ↓

♣ Divadlo na Kuňce

V úterý 29. 5. jsme se vydali na Kunětickou horu za pohádkou. Počasí nám teda nepřálo, ale i tak to stálo za to, koukejte:

 ♣ Výtvarná soutěž

Pan ministr Chládek vyhlásil výtvarnou soutěž – Ideální učitel. Tyto výtvory žáků 1. a 2. ročníku jsme panu ministrovi poslali.

♣ Dopravní hřiště – 7. 5. 2014

♣ Čarodějnice – 30. 4. 2014

♣ Den zubů – 23. 4. 2014

♣ Sběr – 22. – 29. 4. 2014

♣ Olympijský víceboj

Do Olympijského víceboje se přihlásilo téměř 550 škol!

Téměř 550 základních škol z celé České republiky se zaregistrovalo do Olympijského víceboje. Přesně 150799 školáků se tak pustí do šesti disciplín, jež jim mohou přinést nejen radost z pohybu, ale také květnovou návštěvu hvězdných sportovců v rámci Olympijských hlídek.

Prvních 140 škol, jež se přihlásily do projektu, už obdrželo sady sportovního vybavení. Další náčiní v hodnotě 300 tisíc korun si rozdělí šest nejaktivnějších vzdělávacích institucí. Soutěží se například v hodu kriketovým míčkem, v běhu, skoku do dálky či shybech. Důležitý není výsledek, ale účast a snaha rozhýbat děti v hodinách tělocviku i mimo ně.

♣ Přišli k nám…

My tři králové jdeme jdeme k vám, štěstí, zdraví vinšujem vám…

 

♣ Vánoční večírek školy

Vánoční večírek se nám všem moc líbil a já bych chtěla poděkovat výboru SRPŠ, p. učitelkám i dětem za čas a práci, kterou věnovali přípravám. MT

♣ Generálka na večírek

Při generálce v tělocvičně (na vánoční večírek v Plutu) se na nás přišly podívat i děti ze školky.

♣ Vánoce ve škole

Popřečtení dopisů pro Ježíška a ochutnávce ceukroví jsme našli pod stromečkem v hale dárečky i my všichni. To bylo radosti! Koukněte:

Takže v roce 2014 na shledanou!

♣ Vánoční salon 2013

Ve čtvrtek 19. 12. se konal ve škole tradiční Vánoční salon, kde děti vyráběly svíčky z medových plátů, zdobily svíčky a perníčky, motaly a pekly houstičky (Mňam, teplé jsou nejlepší, že?), vyráběly zlatá prasátka, ozdobičky, vyráběly Ježíšky ve skořápce. Děti se odpoledne jako vždy užily. Spostu věcí vyrobily i na vánoční večírek, kde si tyto výrobky mohou koupit i ostatní lidé.

♣ Mikuláš

Tak jo, přišli k nám do školy. Teda ale slušelo jim to! A čert vůbec nebyl zlý, no trošku jsme se ho báli, ale bačkůrky toho dítka, co měl v pytli, naznáme, takže si nikoho nevzal do pekla.

Ale jeden hošík nám ve škole chyběl. Včera večer se náš Jiříček H.  z 2. ročníku vyměnil s čertíkem Bertíkem, kterého poslal k nám do školy a on sám je v pekelnické škole. Tak nám bude asi v pondělí mět co vyprávět. Čertíka Bertíke jsme si vyfotili.

♣ Vánoce na zámku

Ve čtvrtek,  v přdvečer Mikuláše – 5. prosince, jsme vyrazili do Chlumce nad Cidlinou, kde probíhá výstava „Vánoce letem světem“  na zámku Karlova koruna. Děti se tak seznámily s tradicemi vánočních svátků po celé Zeměkouli. Také jsme prošli Pohádkovou cestu zámeckým parkem.

 

♣ 4. prosince – sv. Barbora

Dnes nás ve škole navštívily tři Barborky. Jedna měla v ruce zvoneček, druhá metličku (pro koho?) a třetí bonbónky (pro koho?). A taky že se v jednotlivých třídách vyplácelo.  Jak to dopadlo? To vědí samy děti.

♣ 16. září – Výstaviště Praha,  TUTANCHAMON – jeho hrob a poklady

 

 

 

ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 ↑

 

Copyright © 2008-2019 Základní a mateřská škola Srch Všechna práva vyhrazena.
Tyto stránky používají Desk Mess Mirrored theme, v2.5, z BuyNowShop.com.