2012//2013

Publikoval Lovis dne 30. 6. 2013 v Společné akce ZŠ |

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 ↓

 

♣ VYSVĚDČENÍ – konec školního roku

A je to tady – konec školního roku a s ním i vysvědčení. Rozloučení s páťáky, úklid tříd a hurá na prázdniny!

Letos se s páťáky přišli rozloučit prvňáčkové, popřáli jim hodně úspěchů v nové škole a dali svým nejstarším spolužákům dáreček. 

♣ Čtení pro radost

Vyhlášení nejlepších čtenářů a nákup knížek za žetony uzavřel další rok věnovaný tématu čtení za žetony. Nejkrásnější pohled je na děti, když se seznamují se svými novými knížkami poctivě zaslouženými:

♣ TV – turnaj ve vybíjené

Tak to bylo maso. To byla bitva. To byl masakr…Však také, co bylo k obědu – není divu…(rajská). Ano, až ve čtvrtek, 27.6. bylo rozhodnuto. Po prvním sportovním dnu ještě nebyla obsazena první dvě místa:

Nerozhodl ani další turnaj po neděli. Stále nerozhodně. Až teprve třetí den zápasů rozhodl o konečném pořadí…

♣ Školní výlet na Macochu

V úterý 18. 6. jsme se vydali na školní výlet na Macochu. Byl to jeden z nejteplejších dní, ale chladné jeskyně nás vždy opět probraly k životu. Od Kateřinské jeskyně, kde jsme se pozdravili s ježibabou, jsme se vydali po žluté nahoru na propast Macochu, kde jsme poobědvali výborný smažák, nakoupili suvenýry a lanovkou jsme se ubírali dolů k Punkevní jeskyni. ta byla také nádherná, ale fotit se nesmí. Od dolní části propasti jsme se vraceli zpět na lodičkách. To byl zážitek! Zpět k autobusu nás přivezl vláček. Cestou domů jsme navštívili ještě zámek a Klášterní zahrady v Litomyšli, kde jsme osvěžili bříško i nožičky. Celí utrmácení, ale spokojeni z krásných zážitů jsme dorazili domů.

A takhle krásně vyjádřily své vzpomínky některé děti:

♣ Muzikohraní

To jsou zvláštní nástroje! A co všechno umí! Zahrát pohádku, roztančit vodu, z nás udělat muzikanty, tanečníky, přivolat déšť, bouřku, … na závěr jsme všichni vyzkoušeli hraní na djeme [džembe]. I paní učitelky se přidaly!

1. parta – žáci 1. a 2. ročníku:

2. parta . žáci 3. – 5. ročníku:

♣ U babičky Míši H.

V pátek 24. 5. 2013 se v rámci hodiny Prvouky vydaly děti na návštěvu domácích zvířátek, kterou u svých prarodičů domluvila pro ostatní děti Míša Horčičková z 2. třídy. Hned u vrátek je přivítali babička s dědou a pes Vlček. Oči všech se upíraly na skotačící a mečící kůzlátka a kozu – tetu. Máma malých kůzlat byla v chlívku a měla rohy! Kromě koz děti viděly také králíčky.

♣ Marionety a divadelní představení

Žáci v pátek 24. 5. zblízka viděli, jak se hraje divadlo, jak vypadá práce herců v zákulisí, co vše je k této práci potřeba …

♣ Lesní pedagogika

Ve středu 22. 5. 2013 se děti ze ŠD sešly s pány hajnými Martinem a Alešem, aby společně opět prožili hodinu Lesní pedagogiky. Cestou do lesa se děti zahřály během, tam – už úplně potichu, poslouchaly zajímavé povídání o zvířatech, rostlinách a stromech v lese. Bohužel vše přerušil náhlý prudký vítr a déšť, a všichni se z lesa rychle přesunuli do školní tělocvičny. Tady si děti zahrály Mravenčí poštu, zkusily se přetahovat, srovnat se samy (podle jména) podle abecedy, aniž by se pustily lana. Na závěr si předvedly, co znamená probírka stromů v lese.Všechny zúčastněné děti byly pány hajnými ohodnoceny (vyhrál Martin Křivka z 3. r.) a odměněny sladkostmi a věcnými dárky z Lesů ČR.

♣ Kera-natur 17. 5. 2013

♣ www

Žáci dostali zajímavé webové odkazy pro doplňování a upevňování učiva. Jsou to například: www.onlinepriklady.cz nebo-li www.nns.cz, kde si v levém sloupci najdou Online příklady – rozděleno po ročnících, předmětech a tématech.

Další zajímavou webokou je Pro školy, kde jsme registrovaní – www.proskoly.cz. Zde žáci dostali svoje jména a hesla, na které se mohou přihlásit a získají tak vstup k plnění testů pro tento školní rok. Páťáci si zde mohou natrénovat způsoby testování, které je čeká v květnu při celoplošném testování. Nejprve se však seznamte s hlavní stránkou.

Na počítačí si děti nemusí jenom hrát … jen prosím rodiče o podporu, kontrolu a správnou motivaci pochvalou při jejich samostudiu. A všem pilňáčkům přeji úspěšné chvilky u PC. A když ne hned, tak věřte, že úspěch se jednou dostaví!

♣ Preventan – cup

Ve středu 17. dubna se konal turnaj ve vybíjené mezi pardubickými školami. Vybraní žáci z třetí, čtvrté a páté třídy naší školy se rozhodně za své výkony nemusí stydět a já jim za to DĚKUJI! Obstáli jsme statečně, i když většina škol vytvořila svá družstva vesměs z páťáků. Děkuji také paní vychovatelce za výbornou přípravu na tento turnaj. Ostatní vidíte na fotkách. MT

♣ Kera natur – březen

♣ ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Ve dnech 3. – 8. března odjíždí žáci na školu v přírodě do Českých Petrovic. Informace o pobytu opět najdete na našich stránkách/škola v přírodě. Děti jsou na sport připojištěné u Kooperativy.

Žáky, kteří nejedou na školu v přírodě, bude učit p. uč. Chmelařová. Vyučování bude probíhat celý týden od 8,00 do 11,40 hod. Školní družina funguje pouze ráno. Po obědě (ve 12,00 hodin) budou odcházet školáci domů.

♣ Kera natur

V lednu opět proběhly besedy s paní Kadlečkovou a cestovatelem panem Mazochem. Besedy probíhají jak v mateřské škole, tak i v základní škole.V základní škole žáci jsou rozděleni na tři skupiny podle věku dle jednotlivých tříd. Mladší děti se seznamují se zvířátky s paní Kadlečkovou, nejstarší poslouchají zajímavosti z cest pana Mazocha.

♣ Poslední den roku 2012

Poslení den roku 2012 prožili žáci školy vánočními besídkami ve svých třídách. Tím, že nás je už hodně, tak jsme se poprvé nespojili, protože Vánoce jsou rodinné svátky plné klidu, pohody a rozjímání.

Děkujeme i našim milým kuchařkám za vánoční atmosféru při obědě!

Prvňáčkové vyslali paní učitelce Červené na rozloučenou loďku štěstí do světa, popřáli jí hodně zdraví, poděkovali za výbornou přípravu do života a aby nás také chodila navštěvovat!

♣ Vánoční salon

Jako každý rok, tak i letos si děti vyrobily spoustu dárečků k Vánocům. Celé odpoledne nás provázely tóny vánočních koled, vůně perníku a pečených houstiček. Děkujeme paní Škrabalové za pomoc. Díky ní si děti letos kromě svíček, přáníček, sromečků a svícnů vyrobily krásné náušnice – i pro maminky.

♣ Nasavrky

V pondělí 17. prosince jsme vyrazili na krátkou exkurzi do Nasavrk, kde jsme navštívili výstavu vánočních zvyků v Odborném učilišti včelařském a prošli jsme si Arburetum s přehlídkou teplomilných a suchomilných rostlinek. Celý výlet je financovaný z peněz SRPŠ.

♣ Praha – Hurvínkův Mikuláš

V pondělí, 3. prosince jsme jeli do Prahy do Divadla S+H v Dejvicích. Představení se všem dětem moc líbilo.

♣ Vánoční salon

Letošní Vánoční salon se koná ve čtvrtek 20. 12. od 14,30 do 17,00 hodi. Kdo z rodičů má zájem si připravit nějakou rukodělnou činnost pro děti, napište se prosím na nástěnku Informace pro rodiče v hale školy. Podrobné info u tř. učitelů.

♣ I letos přišel Mikuláš…

Však jsme se na něj, čerta i anděla těšili. Hlavně na čertíky, aby viděli, jak jsme šikovní, aby nás nechtěli do pekla! 

 

♣ Koncert pardubické filharmonie u nás:

♣ Focení

Focení prvňáčků a dalších ročníků proběhne ve čtvrtek 20. září po 9,00 hodině. Prvňáčkové mají svůj program focení, druhý až pátý ročník – fotky s plánovacím kalendářem. Nabídku si budete moci koupit dle vašeho zvážení.

 

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 

Copyright © 2008-2019 Základní a mateřská škola Srch Všechna práva vyhrazena.
Tyto stránky používají Desk Mess Mirrored theme, v2.5, z BuyNowShop.com.