2016/2017

Publikoval Lovis dne 30. 6. 2017 v Škola v přírodě |

♣ ŠKOLNÍ ROK 2016/2017:

♣ Jívka, okr. Trutnov – květen 2017:

Pondělí 15.5.2017

Žáci s pedagogickým sborem docestovala do Jívky, kde budou společně trávit týden v přírodě. Žáci se ubytovali a po výborném obědě jsme šli na výlet do Vápenky na bizony a prohlédnout indiánské obydlí Vandan. Večer děti hrály židličkovanou a všichni byli nadšení.

Úterý 16.5.2017

 

V úterý děti s nadšením vstaly, uklidily si pokoje. Po snídani jsme měli anglické hodiny. Děti absolvovaly tři stanoviště, u každé paní učitelky si procvičily jedno téma. K obědu byla knedlíčková polévka, svíčková s domácím knedlíkem. Po poledním klidu jsme se šli podívat na pěchotní srub v Odolově. Cestou hledaly poklad, který pro ně připravili páťáci. K večeři byly kynuté knedlíky s borůvkami. Kluci se vykoupali v krytém bazénu. Po večeři a koupání ještě děti soutěžily o miss a missáka Jívky.  Všechny děti vypadají spokojeně a jsou dobře naladění. Nikdo si nestýská, mají bohatý program, tak na to nemají ani čas.

V příloze posíláme nějaké foto, signál je slabý, tak jich není moc.

 

 

Středa 17.7.2017

 

Vstali jsme o chvíli dříve a už v 7, 45 jsme měli snídani, s sebou jsme si vzali na cestu balíček s jídlem na celý den už v 8, 30 na náš u penzionu čekal autobus, který nás dovezl do Police nad Metují do muzea stavebnice Merkur. Děti si prohlédli spoustu modelů z této stavebnice – např. Tower Bridge, vila Tugendhat….. Jezdily tam i mašinky a spousta dalších.  Po prohlídce Merkuru jsme posvačili  a autobus nás dovezl na Bischofstein, odkud mladší děti šly na zříceninu hradu Skály s vyhlídkou a starší děti na rozhlednu čáp, pak jsme se opět všichni sešli a vyrazili jsme pěšky zpátky do Jívky. Děti se hned po příchodu osprchovaly  a povečeřely gulášovou polévku a kuřecí řízek s bramborovou kaší. Po večeři si ještě zapisovaly do deníčků  a následoval večerní program – Jívka hledá Superstar – pěvecká soutěž. Večer děti spokojeně a  rychle usnuly.

 

Čtvrtek 18.5.2017

Posíláme poslední pozdrav z naší úžasné školy v přírodě. Dnes jsme si udělali „odpočinkový den“ a uspořádali aktivity poblíž penzionu. Ráno jsme vstali s úsměvem na rtech a posnídali jsme. Od 9 hod jsme opět měli anglické skupinky. Každá paní učitelka byla na 1 stanovišti a děti se učily postupně na všech stanovištích. Před obědem měly ještě chvilku volna na míčové hry. K obědu jsme měli polévku s celestýnskými nudlemi, výpečky, bramborový knedlík a zelí. Po poledním klidu si děti procvičovaly rostliny a živočichy, opět na stanovištích. Poté následoval orientační běh s poznáváním rostlin a zvířat. Před večeří se ještě vykoupala děvčata v krytém bazénu a chlapci se vysprchovali (ti už se v bazénu koupali v úterý a děvčata dnes byla na řadě). Poté děti povečeřely masovou směs s hranolkami.  Následovala pyžamová party. 1.  a 2. ročník šel spát  a dobrovolníci z 3. – 5. ročníku měli připravenou stezku odvahy.

 

Pátek 19.5.2017

Dnes nás čeká poslední den a balení kufrů  a cesta domů.

Ráno nám paní Kobrová, paní domácí, nasmažila ke snídani palačinky – neuvěřitelné! To jsme si všichni pochutnali. Po snídani jsme balili kufry a vyklízeli pokoje. Poté si děti ještě pohráli venku, každý podle svého zájmu, někdo hrál fotbal, někdo badminton, někdo pletl věnečky z květin….Ve 12h byl oběd – milánské špagety a po obědě jsme ještě vyhodnotili bodování pokojů a další zvláštní odměny a každé dítě bylo odměněno.Ve 14 h jsme se rozloučili s rodinou Kobrových, kteří se o nás celou dobu výborně starali a splnili nám vše, co nám na očích viděli,  naskládali jsme vše do autobusů a vyrážíme směrem k domovu.

Mějte se krásně a  kolem 16. hodiny na shledanou!

 

Vážení rodiče,

věříme, že si školu v přírodě všichni užili. Splnili jsme jim, co jsme jim na očích viděli a děti byly moc fajn, bylo to s nimi opět prima 🙂

S pozdravem team pedagogů ZŠ Srch

 

 

 

Copyright © 2008-2020 Základní a mateřská škola Srch Všechna práva vyhrazena.
Tyto stránky používají Desk Mess Mirrored theme, v2.5, z BuyNowShop.com.